Ütü Fiyatları ve Modelleri

Ütüler
MARKALAR
FİYAT
Buhar Gücü
Su Tankı Kapasitesi
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Ütüler için 67 ürün bulundu

%23 219 TL 169 TL
%11 199 TL 177 TL
%12 739 TL 649 TL
%13 1.599 TL 1.399 TL
%11 899 TL 799 TL
%20 4.999 TL 3.999 TL
%35 319,90 TL 207 TL

Ütü fiyatları

Ütü alınırken dikkat edilmesi gereken önemli etken buhar gücüdür. İyi buhar vermesi ve kırışıklıkları kolayca açabilmesi önemlidir. Bu özelliklerin gelişmişliğine göre ütü fiyatları çeşitlendirilmiştir. Ayrıca markaları ve modelleri de fiyatları etkileyen önemli bir etkendir. Modellerine göre bakacak olursak normal buharlı ütü fiyatları buhar kazanına sahip ütü fiyatlarına göre oldukça uygundur. Buhar kazanlı ütüler kırışıklıkların düzeltilmesinde en etkili yöntem olduğu için fiyatları normal buharlı ütü fiyatlarının 3-4 katı fiyat aralığında değişmektedir. Philips ve Tefal ütüler fiyat olarak birbirine oldukça yakındır. Ütü fiyatları genellikle markadan daha çok özelliklerine göre değişmektedir.

Ütü modelleri

Ütü markaları

Teknosa'da farklı markalara sahip farklı ütü modelleri yer almaktadır. Bunlardan birisi Philips ütülerdir. Değişen özelliklerine göre birçok modeli vardır. Teknosa'da satılan diğer ütülerden biri ise Tefal ütülerdir. Aynı şekilde modellerine göre birçok farklı çeşit mevcuttur. Arzum ve Fakir ütüler de Teknosa bünyesinde satılan diğer iki farklı ütü markasıdır. Tüm bu markalar kendi içlerinde de ütülerin özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Philips ütü hızlı, verimli ve kaliteli sonuç almak için en çok tercih edilen ütü markaları arasında üst sıralardadır. Buharlı ütüler ve buhar kazanlı ütüleri çokça tercih edilmektedir. Yine iyi markalardan biri olan Tefal'in Kireç Avcısı ütü modelleri kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Arzum ütü modellerinden seramik tabanlı ütüler de verimli bir sonuç almak için idealdır. Fakir ütüler Premium Nano Seramik Taban özelliği de ütüleme işleminin hızlı ve en iyi şekilde gerçekleştirilmesine büyük katkılar sağlamaktadır. Tüm bu özellik, model ve markalardaki ütüleri Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com'dan satın alabilirsiniz.

Ütü markaları

Ütü çeşitleri

Ütü çeşitleri birçok özelliğe göre değişiklik göstermektedir. 2500 W, 2600 W, 3200 W gibi birçok farklı Watt gücüne sahip ütüler yer almaktadır. Kıyafetlerin daha kolay bir şekilde açılması için yüksek Watt gücüne sahip ütülerin tercih edilmesi daha doğru bir seçim olmaktadır. Ayrıca bu şekilde zamandan tasarruf edilmiş olur. Ütü çeşitlerini etkileyen diğer bir faktör ise buhar çıkışıdır. Buhar çıkışı 12 gr, 250 gr, 70 gr, 260 gr gibi değişmektedir. Eğer aldığınız ütünün buhar gücü düşük ise kıyafetlerin açılması için daha uzun süre uğraşmanız gerekecektir. Aynı zamanda çok fazla zamanınızı alıp sizi yorması kaçınılmazdır. Bu nedenle, yüksek buhar güçlü ütüler tercih edilmelidir. Ayrıca dikey ütüleme özelliğinin var olup olmaması da önemli bir etkendir. Ütülerin sahip olduğu su haznesi hacimleri de değişiklik göstermektedir. 2500 ml, 320 ml, 55 ml olabilirken 1.6 lt, 1.9 lt, 0.30 lt de olabilmektedir. Ütülerin taban tipleri de birbirlerinden farklılık gösterebilmektedir. Taban tipleri Autoclean, seramik, özel seramik, durilium, steamglide plus, steamglide ve t- ionicglide olabilir. Ütü alırken seçeceğiniz taban tipi kumaşın yanmaması, ütünün kumaşa yapışmaması ve kumaşın sararmaması için oldukça önem göstermektedir. Seramik taban yapısına sahip bir ütü kıyafetin üzerinde kolaylıkla hareket edebilmektedir. Kıyafete yapışmaz, ayrıca çizilmesi oldukça zor bir yapıya sahiptir. Ütü tabanı ne kadar çok gözenek sayısına sahipse o kadar çok buhar çıkış noktası vardır. Kullanım tiplerine göre ütüler çeşitlendirilebilir. Buharlı ütü, buhar kazanlı ütü ve seyahat ütüsü mevcuttur. Kazanlı ütüler, ütünün içerisindeki su haznesini ütü dışına çıkarır. Klasik ütülere göre hem kesintisiz hem de şok buhar gücünü maksimize etmektedir. Eğer geniş bir aileye sahipseniz ve sıklıkla ütü yapmak zorunda kalıyorsanız buhar kazanlı ütüyü seçmeniz sizin için avantajlı bir tercih olacaktır.Ütülerde otomatik kapanma özelliği de olabilmektedir. Bu özellik, herhangi bir tehlikeli durumla karşılaşmamak için hayati önem taşıyan bir özelliktir. Ütü üreticileri tarafından belirlenen sürelere göre ütüler kendini kapatmaktadır

Ütü modelleri

En uygun fiyatlı ütü markaları Teknosa'da!

Uygun fiyatlı ütü markalarına baktığımızda her markanın farklı uygun modelleri olabilmektedir. Ütü fiyatları ürünün sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Ütünün sahip olduğu taban ve buhar teknolojisi etkileyen en önemli özelliklerden birisidir. Uygun fiyatlı ütüye sahip olmak isterseniz Teknosa'da yer alan markalar size fiyat bakımından zorlamayacaktır.

Ütü masası modelleri

Ütü masası

Bir evin olmazsa olmazlarından birisi de ütü masasıdır. Kıyafetlerimizi sorunsuz bir şekilde ütüleyebilmek için en önemli ihtiyaçlardan birisi ütüyken ikincisi ütü masasıdır. Ütü masası modelleri arasından seçim yaparken en kırışık kıyafetleri bile rahatlıkla ütülemenizi sağlayacak ergonomik modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle buhar kazanlı ütüleri kullanmak için tasarlanan Gazzella ütü masası ihtiyacınıza yanıt veriyor.