Tablet Fiyatları ve Modelleri

Tablet
MARKALAR
FİYAT
RAM
Ekran Çözünürlüğü
İşletim Sistemi Yazılımı
Arka Kamera
Dahili Hafıza
Görüntüleme Teknolojisi
Ön Kamera Çözünürlüğü
Dahili Hoparlör
Depolama ortamı
İşlemci ailesi
Renk
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Tablet için 93 ürün bulundu

%18 1.199 TL 979 TL
%15 2.799 TL 2.369 TL
CASPER
%29 1.699 TL 1.199 TL
%29 1.699 TL 1.199 TL
%18 1.199 TL 979 TL
%15 2.799 TL 2.369 TL
%15 2.799 TL 2.369 TL
%17 699 TL 579 TL
Tükenmek Üzere
%16 1.899 TL 1.599 TL
%16 1.599 TL 1.349 TL
CASPER
%17 1.199 TL 999 TL
%17 1.199 TL 999 TL
CASPER
%13 2.399 TL 2.099 TL
%13 2.399 TL 2.099 TL

Tablet bilgisayar

Tablet bilgisayarlar, tek parça bir cihaz olarak dizayn edilmiştir. Tablet bilgisayarların içinde hem batarya hem de ekran için gerekli olan bütün devreler yer almaktadır. Tablet bilgisayarların ortak özelliği, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi ayrı bir klavye ile kullanılma zorunluluğu bulunmamasıdır. Tabletlerin ekranlarında bulunan dokunmatik algılayıcılar sayesinde tablet bilgisayarlarda ekstra bir alet kullanımına gerek kalmamaktadır. Kısacası tablet tarzı bilgisayarlarda herhangi bir klavye veya mouse desteğine ihtiyaç duyulmamaktadır. Bütün gerekli olan yazma veya ileri-geri aşağı-yukarı hareketlerini parmaklar ile yapmak mümkündür. Tablet bilgisayarlar her ne kadar ek veya alternatif bir ürüne gerek duyulmaksızın kullanılabilse de Teknosa tablet satışı sırasında müşterilerinin istekleri doğrultusunda inisiyatif kullanarak istenilen her tür ek araçları tablete bağlayabilmektedir. Tabletlerde kullanılacak olan ek ürünler genellikle Bluetooth bağlantısı ile tabletlere bağlanmaktadır. Bu sayede kablolardan uzak durulmaktadır. Tabletlerde Bluetooth bağlantısı sayesinde kablolardan uzak durulmasının tek sebebi tabletlerin olası herhangi bir kablo girişinin yapılamayacağı inceliğe sahip olmasıdır. Tablet bilgisayarlar oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Bir teknolojik aletin tablet olarak adlandırılabilmesi için, ekran büyüklüğünün sağ üst köşesinden sol alt köşesine oranı 7” uzunluğunda olmalı veya daha büyük olmalıdır. Tablet PC akıllı telefonlardan daha büyüktür. Tabletlerde genel olarak, açma-kapama tuşu, sesi açma-kapama tuşu, kamera tuşları ve ekran açma-kapama tuşu bulunmaktadır. Tabletlerde yazı yazma durumu ‘sanal klavye' ile mümkün olduğu gibi eklenebilen klavyeyle de rahatlıkla yazı yazabilirsiniz.

Tablet modelleri

En uygun tablet markaları

Tablet fiyatları Teknosa bünyesinde her bütçeye uygun olacak şekilde sunulmuştur. Tablet fiyatları üretildiği yıla ve sahip olduğu özelliklere paralel olarak değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra markanın popülerliği de fiyatlar üzerinde büyük etkendir. En uygun tablet fiyatları değerlendirilirse nispeten daha az bilinen markalar öne çıkabilir. Tablet fiyatlarını ucuz-pahalı diye sınıflandırmak yerine sahip olduğu özelliklerine göre uygun olup olmadığına karar vermek daha doğru olabilir.

Tablet modelleri

Tablet bilgisayar modelleri

Tablet bilgisayarları birbirinden ayıran özellikler hem fiziksel hem de yapısal yani yazılımlarında olan değişikliklerdir. Tablet modelleri özellikle yazılımlarında bulunan klavye türleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Booklet adı verilen tablet bilgisayarlarda ekstra takılacak olan hiçbir klavye kullanılmamaktadır. Booklet tabletler kitap şeklinde görüntüye sahiptirler ve sanal klavyeleri bulunmaktadır. Booklet tabletler kategorisinde örnek verilecek olursa Apple iPad tablet yer almaktadır. Hibrid adı verilen tablet bilgisayarlarda ise hem ekstra klavye kullanılabilmekte hem de sanal klavye bulunmaktadır.

Tablet PC

Tablet PC Avantajları

Tablet bilgisayarlar, normal bilgisayarlara oranla daha kullanışlıdır. Tablet PC'ler çok hafif ve ince bir yapıya sahiptirler. Teknosa tablet kategorisinde yer alan bütün tabletler hem hafif hem de ince yapıya sahiptirler. Tablet bilgisayar fiyatları, standart bilgisayarların fiyatlarına oranla daha makuldur. Bu sayede her kesimden insan kolaylıkla sahip olabilme şansına sahiptir. Tablet bilgisayarlar laptoplara oranla daha hafif oldukları için daha kolay taşınabilmektedirler. Tarayıcı veya Wi-Fi bağlantısı sayesinde internet üzerinden gerçekleştirilecek herhangi bir işlem mevcut akıllı telefonlara oranla daha geniş ekranda daha kolay halledilebilmektedir. Tablet bilgisayarlar sosyal ve iş hayatında sürekli yanınızda bulunan asistan görevini üstlenmektedir. Tabletler akıllı telefonlara nazaran daha fazla verim sağlamaktadır. Tablet bilgisayarların pil ömrü, birçok standart teknolojik ürünlere göre daha uzundur. Tablet bilgisayarların en önemli özelliği, kitap okumayı seven bireyler için elektronik kitap özelliğinin bulunmasıdır. Bu sayede evde, işte, sokakta veya herhangi bir yerde kitap taşıma zorunluluğu bulunmaksızın rahat bir biçimde kitap okunabilmektedir.

Tablet ve iPad aksesuarları

Tablet ve iPad Aksesuarları

Tabletleri çevresel zararlardan korumak için tablet kılıfları kullanılmaktadır. Tablet kılıfları tablet aksesuarları arasında en çok tercih edilen ürünler arasında ilk sırada yer alabilir. USB bağlantı kabloları da tablet kullanıcıları için kurtarıcı görevi görür. Tablet bilgisayarlardan yazı yazılacağı zaman veya bir şey izleneceği zaman konfor sağlamak için tablet tutucu standları tercih edilir. Aynı zamanda birçok tablet kılıfında klavye de yer almaktadır. Tablet kılıfının bir parçası olarak sunulan bu akıllı klavyeler birçok kullanıcıya rahatlık sağlar. Birbirinden farklı tablet ve iPad modellerinin sunulduğu Teknosa mağazalarında ve Teknosa.com'da aynı zamanda birbirinden kullanışlı tablet ve iPad aksesuarlarına da ulaşmak mümkündür.