Kettle ve Su Isıtıcı Fiyatları ve Modelleri

Su Isıtıcısı ve Kettle
MARKALAR
FİYAT
Su Tankı Kapasitesi
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Su Isıtıcısı ve Kettle için 20 ürün bulundu

%13 459,99 TL 399 TL
%11 379 TL 339 TL
%21 239 TL 189 TL
%34 499,90 TL 329 TL
%11 894,90 TL 799 TL
%10 664,90 TL 599 TL
Tükenmek Üzere
%11 894,90 TL 799 TL
%9 709,90 TL 649 TL
Tükenmek Üzere
%42 167 TL 97 TL
DIJITSU
129 TL
SADECE MAĞAZADA
129 TL

Su ısıtıcısı ve kettle

Su ısıtıcıları, mutfakların olmazsa olması küçük ev aletlerindendir. Hemen hemen her evin mutfağında en az bir tane bulunan kettle Türkiye'de ketıl olarak da bilinmekte ve kullanılmaktadır. Su ısıtıcılar, en kısa sürede su kaynatma görevini üstlenirler. Ocakların üzerinde tencere, demlik ya da cevzelerin içerisinde su kaynatma işlemi zaman almaktadır. Kettle, dakikalar içerisinde kaynar suyu elde edebilmeyi ve yapacağınız yemek ya da sıcak içecekler için kullanıma hazır suyu temin eder.

Kettleın rezistans bölümü su haznesinin içerisinde görünür biçimde bulunabileceği gibi su haznesinin altında saklı olarak da bulunabilir. Rezistanslar aldıkları elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürürler ve bu sayede suyun ısınmasını sağlayarak kaynama noktasına getirirler. Bu düzeneklerin içerisinde bir buhar kanalı bulunmaktadır. Bu buhar kanalı termostata doğru uzanmaktadır. Haznenin içerisindeki su ısınarak kaynama noktasına ulaştığı zaman buhar termostata basınç uygular ve ısıtıcı kısmı devre dışı kalır. Termostatlar ısı kontrolünü bu şekilde gerçekleştirirler.

Su ısıtıcıların birçok ayırt edici özellikleri nedeniyle çeşit çeşit modelleri mevcuttur. Bu ayırt edici özelliklerden en önemlisi şüphesiz ki hızdır. Çünkü bu aletlerin kullanılmasının temel nedeni zamandan tasarruf etmektir. Bazı ısıtıcılar bir fincan suyu ortalama 90 saniye kadar bir süre içerisinde kaynatmayı vadederken bazıları ise su haznesindeki tüm suyu maksimum 3 dakika içerisinde kaynatmayı vadederler.

Su ısıtıcı modellerini birbirinden ayıran bir diğer özellik ise ayarlanabilir sıcaklık seçenekleridir. Bazı çay çeşitleri ve kahve türlerinin yapımda ideal ısıdaki su kaynama noktasının altında bir derecede bulunabiliyor. Bu yüzden bazı ısıtıcıların ayarlanabilir sıcaklık dereceleri sayesinde su istenilen derecede ısıtılabilir. Daha basit düzeneklere sahip ısıtıcılarda ayarlanabilir sıcaklık dereceleri bulunmamaktadır. Bu küçük mutfak aletlerinin ayırt edici bir başka özellikleri ise boyutlarıdır. Boyutlar, iki açıdan değerlendirilmelidir. İlk dikkat edilmesi gereken nokta ürünün su alan iç haznesini genişliğidir. Isıtıcılar sahip oldukları su kapasitesine göre de farklılık göstermektedirler.

Çelik su ısıtıcı modelleri

Kettle yapımında genellikle üç malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemeler plastik cam ya da metallerdir. Çeliğin paslanmaz olma özelliğinden dolayı çelik su ısıtıcılar talep görmektedir. Paslanmaz çelik kettlelar uzun ömürlüdürler çünkü üretim maddesi olan çelik ürünün dayanıklılık oranını artırmıştır.

Cam Isıtıcı fiyatları

Cam su ısıtıcıları son dönemlerde mutfaklarda en çok kullanılan popüler ısıtıcılardır. Camın sağlık açısından daha uygun olmasından dolayı cam su ısıtıcılar daha kaliteli olarak kabul edilmektedir. Cam kettlelar hem sağlıklı bir kullanım hem de daha estetik bir görüntü sunmaktadır. Cam kettle fiyatları sunduğu estetik ve sağlığa uygunluğu da göz önünde bulundurulduğunda fiyat performans açısından oldukça avantajlıdır.

Kettle markaları

Elektrikli su ısıtıcı markaları dendiğinde bir çok marka farklı ürünleriyle ön plana çıkmaktadır. Arzum, Philips, Fakir, Braun gibi markalar en gelişmiş fonksiyonel özelliklere sahip kaliteli ısıtıcıları sunarken, Arnica, Sinbo, Premier markaları yüksek fiyat performans özelliğine sahip ürünleri sunabilmektedir.

En dayanıklı su ısıtıcılar

Elektrikli ev aletlerinin en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerinden biri dayanıklılıklarıdır. Isıtıcıların dayanıklılık kapasiteleri kullanım sürelerini doğrudan etkilemektedir. En dayanıklı kettle modelleri genellikle kaliteli malzemelerden üretilmiş ürünlerdir. Çelik veya cam ısıtıcılar diğer su ısıtıcılara oranla daha dayanıklıdırlar.