text.skipToContent text.skipToNavigation

Yorucu bir günün ardından ya da tatil günlerinde boş vaktini evde oyun oynayarak hoşça geçirmek isteyenler için oyun konsolları biçilmiş kaftan. İster tek başınıza ister arkadaşlarınızla birlikte koltuğunuza uzanıp, dev ekran karşısında oyun keyfini yaşamanın en kolay yolu bir konsol edinmek. Güncel oyunları yüksek performansla oynamak için iyi konfigürasyonlu bir PC toplamakla uğraşmak istemeyenler ya da bir PC sahibi olsalar bile bilgisayar kullanımının yorucu ayrıntılarından sıkılan oyuncular için de oyun konsolu en ideal çözüm. Ayrıca büyük oyun firmaları bazı AAA sınıfı kaliteli oyunlarını anlaşmaları gereği önce ve bazen hatta sadece oyun konsollarına özel yayınlıyor. Bu da oyun meraklılarının oyun konsolu satın almaları için başlı başına bir sebep.

Oyun konsolu denilince akla ilk gelen marka Sony PlayStation. Sony tarafından ilk modeli 1994 yılında piyasaya sürülen PlayStation, konsol oyunculuğunda efsane bir marka değeri yarattı ve video oyunu endüstrisine yön verdi. 2000 yılında piyasaya sürülen PlayStation 2'nin ardından 2006 yılında PlayStation serisinin üçüncü modeli oyuncularla buluştu. 2014 yılında ise Sony'nin dördüncü nesil oyun konsolu PlayStation 4 görücüye çıktı. Son model PlayStation aksesuar çeşitleri arasında yer alan Playstation VR ile sanal gerçeklik gözlüğünü ve PlayStation Camera'yı cihazınıza bağlayarak sanal gerçeklik deneyimini tecrübe etmek mümkün. Sony PlayStation4 satın aldıktan sonra oyun keyfini doyasıya yaşamak için en temel ihtiyaçlarınız; en yeni konsol oyunları, HDMI girişi olan ve 480P üstü çözünürlük değerlerinde çalışabilen bir televizyon ve kendinize ayırabileceğiniz biraz vakitten fazlası değil!

PlayStation 4 Pro (PS4 Pro)

“Dünyanın en güçlü konsolu” olarak tanıtılan ve uzun süredir merakla beklenen PS4 Pro, sonunda oyunseverlerin beğenisine sunuldu. 2013 yılında Sony tarafından piyasaya çıkarılan PS4’ün geliştirilmiş versiyonu olarak kabul edilen PS4 Pro, yüksek güçlü donanım ile birçok yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Tecrübeyi inanılmaz bir ayrıntı seviyesine ve gerçekçiliğe taşıyor.

Neslinin En Yenisi, En Çekicisi

Önceki PlayStation modellerinde de bulunan yatay gövde tasarımını devam ettiren PS4 Pro, güç ve sağlamlığı simgeleyen üç blok katman gövdesini de koruyor. Paylaşımlı oyun, uzaktan oynatma, geliştirilmiş wifi ile hızlı ve sorunsuz bağlantı seçenekleri sunuluyor. Bir önceki modele göre 1.2 kg daha ağır olan ve yaklaşık 3.3 kg olarak tasarlanan PS4 Pro, yeni bir konsol nesli olmasa da PS4 ile bir sonraki nesil arasında değerli bir köprü işlevi üstleniyor.

4K ve VR Teknolojileri

PS4 Pro’nun, 4K teknolojisi uyumu sayesinde yüksek çözünürlük, renkli ve canlı grafikler ile oyun keyfi zirveye taşınıyor. Tabii sadece 4K destekli TV’ler için mükemmel görüntü kalitesi sağlamıyor. Aynı zamanda 1080p TV’lere de HDR teknolojisi ile daha keskin, daha derin, daha karşı konulmaz görüntü özellikleri sunuyor. VR yani sanal gerçeklik gözlüğü de PS4 Pro ile oyunların değişmez bir parçasına dönüşüyor. Saniyede 60 kare, 360 derece görüş yeteneği, 41 özel oyun ve tarifsiz bir his… PS4 Pro ile VR teknolojisinin birleşiminden doğan gerçeklik, sizi yepyeni bir dünyanın üyesi yapıyor.