Disney Collection Peluş Oyuncak Fiyatları ve Modelleri

Peluş Oyuncak

Peluş Oyuncak için 0 ürün bulundu

Peluş Oyuncaklar

Oyuncaklar çocukların yaşamında kişisel gelişim noktasında son derece önem taşıyan bir kavramdır. İşte bu yüzden de her yaştan çocukların kendi yaşına uygun el becerilerini geliştirecek, yeteneklerini artıracak, hayal güçlerini genişletecek olan oyuncaklar ile oynaması gerekir ki bu noktada da oyuncak seçimi konusu ebeveynler tarafından dikkat edilmesi gereken oldukça önemli olan bir husustur. Çocuklar asla rastgele oyuncaklar ile oynamamalı ve aileler bu konuda gereken hassasiyeti göstermelidir. Çok değişik türde de oyuncakların çocukların ilgi odağı olması kimi zaman ailelerin alacağı kararda bulundukları durumu güçleştirmektedir.
Günümüzde özellikle küçük çocuklarımız için aileleri tarafından sıklıkla tercih edilen peluş oyuncaklar yumuşak dokusuyla çeşitli kumaşlardan imal edilmiştir. Bu pelüş oyuncaklar artık yalnızca küçük çocuklarımız tarafından değil yetişkinlerimiz tarafından da talep gören ürünlerdir. Dolayısıyla oyuncak sektörünün gelişmesi ile birlikte bu talep göz önünde bulundurulmuş firmalar tarafından peluş oyuncak üretimi de artmıştır. Sıklıkla hayvan figürleri ile karşımıza çıkan peluş oyuncaklar sevilen çizgi film karakterleri ile de firmalarda yerini almış ve en çok satılan oyuncaklar arasına girmiştir. Yılbaşları, doğum günleri, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günler de popüler olan peluş oyuncakların sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Bunlar arasında Rapunzel, Mickey Mouse, Minnie Mouse, Winnie the Pooh gibi çeşitli Disney karakterlerini görmek mümkündür.
Tam da bu noktada Disney firması hakkında bilgi vermek gerekir ise Disney firması çok kapsamlı olan bir Amerikan firmasıdır ve çocuk, eğlence sektöründe kapsamlı işler yapan bir firmadır. Walt Disney tarafından başlayan bir Amerikan rüyasının en belirgin örnekleri arasında yer alan şirkettir ki çok sayıda çizgi filmin yaratıcısı olan sinema sektöründe özel bir yere sahip olan firmanın yarattığı her figür dünya çapında ün kazanmış ve sevilmiştir. Disneyland bugün tüm dünya çocuklarının gitmek istediği yerler arasındadır. Tüm bunlara bağlı olarak da çizgi film karakterleri bir süre sonra arz talep meselesine bağlı olarak oyuncak olarak ailelerin çocuklar sıklıkla aldığı ürünler içine girmiş durumdadır.


Disney Pelüş Oyuncak Modelleri


Sevilen kahramanları sayesinde oyuncak sektöründe arz talep doğrultusunda son zamanlarda Disney oyuncakları fazlasıyla rövanş da görmek mümkün. Bu sebepten bolca çeşit ve model bulma konusunda geniş bir yelpazeye sahip olan Disney peluş oyuncaklar boy ve ebatlarına göre farklılık göstermektedirler. Kız çocukları için özellikle istenilen modeller arasında Rapunzel, Elsa,Mınnıe Mouse başta gelirken, erkek çocuklar için arabalar, Mickey Mouse, Wınnıe the Pooh gibi sevilen karakterlerin peluş oyuncaklarının tercih edildiği görülmektedir. Disney oyuncaklar dalgası yurt dışını etkisi altına aldıktan sonra son zamanlar da ülkemizde de oldukça yoğun bir Disney peluş oyuncak satışı mevcuttur. Disney peluş oyuncak modellerine Teknosa mağazalarından ulaşmanız mümkün olmakla birlikte ürünler arasından örnek verecek olur isek; Kion orta boy pelüş oyuncak, Cogs küçük boy pelüş oyuncak,Potts küçük boy pelüş oyuncak gibi modelleri sıralamak mümkündür.
Bunlar oyuncak modelleri arasından birkaçıdır. Verilen peluş oyuncaklara Teknosa'nın internet sitesinden de kolayca ulaşmak ve temin etmek mümkündür.


Pelüş Oyuncak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Çocuklara oyuncak alırken onların yaşları ve alınan oyuncağın çocuklar üzerinde etkileri olup olmayacağı da göz önünde bulundurmalıdır. Peluş oyuncaklar yumuşaklığı ve sahip oldukları sevimli karakterler sayesinde kimi zaman çocuklar tarafından çok sevilmesi sebebi ile yanlış ve onları ilerisi için rahatsız edebilecek şekilde kullanılabilmektedir. Alınan peluş oyuncağın çocukların ağzı ile teması sonucu pelüş oyuncakların tüyleri çocuklar tarafından vücutlarına taşınmış oluyor. Dolayısıyla pelüş oyuncak alır iken tüylerinin ne derece de düşmediği, dağılmadığı göz önünde bulundurulmalıdır ki bu da çocukların sağlığı üzerinde olumsuz bir etki yaratmasın. Alınacak oyuncakların kimyasaldan uzak yalnızca doğal malzemelerden üretilmiş olması çocuklar üzerinde olumsuz bir reaksiyon yaratmaması açısından da önemli bir unsurdur ve buna dikkat edilerek oyuncak seçiminin yapılması gerekir. Bahsettiğimiz peluş oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli hususu yalnızca çocuklar için geçerli olmamakla birlikteiçerdiği kimyasal bileşenler sayesinde yetişkin bireylere de alerjik reaksiyonlar gösterebilir dolayısıyla yetişkin bireylerin de oyuncak seçimi yaparken göz önünde bulundurması gereken bir durumdur. Tüm bunların yanında ürün güvenliği kapsamı ülkemizde üretilen ya da ülkemize giren oyuncaklar için de geçerli olduğundan mutlaka oyuncak alırken oyuncak yönetmeliğine uygun olarak üretilmiş mi emin olunmalıdır ki üzere ürün güvenliği anlamına gelen CE işareti olmayan oyuncaklar lisanslı bile olsa alınmamalıdır. Zira bir biçimiyle risk içerdiği açık ve nettir.
Bilinen markaların ürünleri alınmalıdır ve işin içinde bir de para konusu vardır ki bu en son dikkat edilmesi ve düşünülmesi gereken konudur. Plastik oyuncaklardan çok daha güvenli olan bu oyuncakların kullanımı ile ideal olan yaş 1 yaş ve üzeridir çünkü çocuk artık bu yaştan sonra bilinç olarak daha ileri bir noktada olup yanlışlıkla oyuncağı ağzına götürme riski çok daha azdır.
Oyuncak alınırken çok fazla cinsiyetçi ayırımlara gitmeden çocuğun yaşına uygun şiddet içermeyen kötü özellikler barındırmayan, onu olumlu yönlendiren oyuncaklar alınmalıdır. Örnek vermek gerekir ise sırf peluş diye silah tüfek gibi oyuncakların alınmasından uzak durulmalıdır.
Peluş yapılı oyuncaklar son derece özel bir tekstil bileşenidir bu yüzden de olabildiğince görerek, dokunarak almakta fayda vardır. Ama eğer bu yapılamıyor ise Teknosa gibi bu alanda kendini kanıtlamış olan ve ürünlerin sağlık açısından garantileri bulunan yerlerden alınması her zaman tercih edilmesi gereken bir durumdur.
Oyuncak konusu riske atılamayacak olan bir konudur ve her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülerek peluş oyuncak tercihi yapılmalıdır.
Eğer alınacak olan oyuncak hediye olarak alınacak ise mutlaka oyuncak götürülecek olan aile ve çocuğun özelliklerine uygun olan oyuncak tercih edilmelidir. Rastgele bir oyuncak alınmasından uzak durulmalıdır.


Peluş Oyuncak Fiyatları


Peluş oyuncaklar, boy ve ebatlarına göre farklılık göstermekle birlikte ürün satış fiyatları da değişiklik gösterir. Teknosa mağazasında bahsedilen ürünlerin küçük, orta ve büyük olmak üzere ebatları mevcuttur ve fiyatlandırması da buna göre değişmektedir. Ürünlerin yerli üretim veya yabancı üretim olması da fiyatlandırmayı etkileyen diğer bir unsurdur. Yabancı üretim olduğundan fiyatlar biraz daha artar iken yerli üretim olduğunda fiyatlar yabancı ürünlere oranla daha düşüktür. Fiyatlandırma kriterlerinde diğer bir göz önünde bulundurulan unsur ise peluş oyuncakların lisanslı olup olmadıklarıdır. Zira lisanslı ürünler fiyat listesinde üst seviyeler de yer alırken lisanslı ürünlerin tercih edilmesi Dısney kuruluşundan ürünlerin onaylı olduğu anlamını taşımaktadır. Bu açıdan Teknosa ürünlerin bizzat orijinal olmasından kaynaklı lisanslı ürünler tercih etmektedir.
Sonuçta ortada ürüne verilecek olan bir para vardır ve en uygun fiyata en kaliteli olan ürünün alınmasına özen gösterilmelidir. Çocuğun sağlığı ise her şeyden önemli olan bir konudur ve hiçbir biçimde riske atılmaması gereken bir durumdur. Dolayısıyla bazı ürün seçimlerinde fiyata dikkat edilmesi gerekirken, pelüş oyuncak seçiminde aynı zaman da fiyatla birlikte sağlığa da dikkat edilmelidir.