Disney Collection Oyuncak Araba Fiyatları ve Modelleri

Oyuncak Araba

Oyuncak Araba için 0 ürün bulundu

Oyuncak araba koleksiyonu - Disney Cars


Oyuncaklar bebek, çocuk her yaş kesiminden bireyin tercih ettiği aparatlardır. Oyuncaklar arasından erkek çocuklara en çok hitap eden oyuncak arabadır. Erkek çocuklarının çok sevdiği ve severek oynadığı oyuncaklar arasında ilk sırada yer alan oyuncak arabalardır. Oyuncak arabalarının tasarımları değişiklik göstermektedir. Her yaş aralığına hitap eden oyuncak arabalar tasarlanırken sadece çocuklar veya bebekler düşünülmemekte, orta yaşta ki insanlar da düşünülmektedir. Oyuncaklar sadece küçükler için değil kendini çocuk hisseden her yaştaki bireyler için vardır. Oyuncak arabalar her yaş aralığına uygun tasarlandığı gibi en yeni teknolojilerden yardım alınmaktadır. Son teknolojiye paralel olarak üretilen oyuncak arabalar yetişkinlerin bile ister istemez ilgisini çekmeyi başarmaktadır.
Oyuncak araba üretimi yapan birçok marka bulunmaktadır. Her marka birden fazla araç modeline bir nevi can vermektedir. Oyuncak arabalar gerçekte var olan araçların maketi tarzında olduğu için birçok yetişkin koleksiyon tutkusu içinde oyuncak araba tercih etmektedir. Birbirinden farklı markalar tarafından üretilen oyuncak araba çeşitleri arasından çocukların ilgisini çekecek olan modelleri analiz etmek daha kolay olacaktır.
Çocukların keyifli zaman geçirmeleri için, oyun saatlerinde el becerilerinin ve hayal güçlerinin kuvvetlenmesi için tercih edilen oyuncak arabalar geniş bir ürün yelpazesi ile satışa sunulmaktadır. Her bir oyuncak araba farklı aletler veya malzemeler kullanılarak üretilmekte ve ürünlerde kullanılan malzemeler son derece kaliteli olup insan sağlığına herhangi bir zarar teşkil etmemektedir. Oyuncak arabaların boyanması için tercih edilecek olan boyalar kesinlikle kimyasal içermemektedir. Özellikle Teknosa bünyesinde satışa sunulan oyuncak arabalarda ne kalitesiz ürün, ne de sağlığa zararlı bir durum meydana gelmesi söz konusudur.
Teknosa oyuncak bünyesinde çocuklar ve küçük bebekler için satışa sunulan oyuncaklar birçok kalite standardı ve yeterlilik lisansından geçiyor. Çocukların hayal güçlerine göre oynayabilecekleri birçok oyuncak araba çeşidini Teknosa mağazalarında ve Teknosa.com'da bulmak mümkün. Hareket etmeyen oyuncak arabaların yanı sıra, çek bırak yapılı, uzaktan kumandalı, kendinden hareketli ve kurmalı oyuncak arabalarda bulunmaktadır. Kendinden hareket etmeyen oyuncak arabalar dışında yer alan diğer arabalar çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır.


En Sevilen Disney Cars Oyuncak Arabalar


Disney'in en sevilen ve unutulamayan serilerinden biri olan Arabalar filminin karakterleri çocukların ve yetişkinlerin gözdesi haline gelmiştir. Arabalar'ın karakterlerini biriktirerek yetişkinler koleksiyon yapmakta çocuklar ise odalarını süslemektedirler. Hatta çocuklar Disney arabaları ile hayal güçlerini kullanarak birçok oyun oynayabilmektedirler. Bu sayede kendilerine olan güvenleri bir nebze daha artacaktır. Disney arabalarının insanlar arasında önemli bir yere sahip olmasında ki tek ve en önemli etken Şimşek McQueen'in arkadaşları, rakipleri ve Radyatör Kasabası'nın sakinleri olmalarıdır. Çocuklar ve yetişkinler çok beğenerek izledikleri filmin her serisinde arabaları biraz daha benimsemişlerdir. Hatta arabaları artık bir birey olarak görmeye başlamışlar ve bu nedenle bu filmin etkisi ile arabaların maketleri fazlaca ün kazanmış ve her beş insanın birinde bir Şimşek McQueen oyuncağı bulunmaktadır.
Disney Cars serisi içinde en çok sevilen arabalar birden fazladır. Disney'in en sevilen serilerinden olan Arabalar'ın kahramanlarından Red kırmızı renkli bir itfaiye aracıdır. Red diğer arabalara göre oldukça utangaç ve duygusal bir karaktere sahiptir. Üzüldüğü ve kırıldığı zaman hemen ağlayan ve hızlı bir biçimde bir çitin arkasına saklanan Red, çok yufka yürekli, yardımsever ve düşünceli bir karakterdir. Red itfaiyenin izleyiciler tarafından çok sevilmesinde ilk başlarda Red'in Şimşek McQueen'i sevmeyip daha sonra McQueen ile yakın arkadaş olması etkili olmuştur.
Şimşek McQueen renk değiştiren Tır Mack, Şimşek McQueen'in en sadık dostlarından birisidir. Mack Tır sadık dostu olduğu şimşek McQueen'i istediği yere götürmektedir. McQueen'i istediği yere götürürken de Mack tır rengini istediği gibi değiştirebilmektedir. Hatta Mack tır maketinde de renk değiştirme özelliği mevcuttur. Tır içinde bulunan tanklara sıcak veya soğuk su koyarak renk değişimi sağlanabilir.
Disney Arabalar serisinin bir diğer sevilen karakteri Miss Fritter otobüstür. Arabalar 3 serisinde çocukların yeni bir maceraya atılmasına yardımcı olan Miss Fritter otobüs çocukların ve yetişkinlerin araba koleksiyonlarına bir yenisini eklemelerini sağlamıştır. Miss Fritter otobüs diğer araçlara göre oldukça farklı bir görünüme sahiptir. Otobüsün yanlarında boynuzlar bulunmaktadır. Miss Fritter okul servisi karakterini üstlenmektedir. Çocuklar çılgın görünümlü okul servisi ile hayal güçlerini geliştirecek oyunlar oynayabilirler.
Disney Cars serisinin diğer sevilen araçları Tiny, Jackson Storm gibi araçlardır.


Disney Cars oyuncak araba fiyatları


Disney'in en sevilen serisi arabalar 3 olmuştur. Bu seri insanlarda ve çocuklarda öyle büyük izler bırakmıştır ki filmin yayınlanması dursa bile çocuklar ve yetişkinler hala arabaları unutmamış ve kendilerine bir koleksiyon oluşturma çabasına girmişlerdir.
Araba modellerinin kendi içinde bir çeşitlilik kazanmasına olanak tanıyan Şimşek McQueen oyuncakları insanlar tarafından büyük bir beğeni toplamış ve toplamaya da devam etmektedir. Çocukların hayranı olduğu kahramanlara ait ürünler onların büyük keyif alarak vakit geçirmelerine olanak tanıyan ürünlerdir. Belirli türde ki araçlara ilgisi olan çocukların bu ilgilerini kamçılamak adına onları koleksiyon yapmaya teşvik etmek gerekmektedir. Koleksiyon için gereken parçaların hepsini aynı anda almak çocukların gelişmesine herhangi bir katkıda bulunmayacağı için onlara sabretmeyi öğretmek gerekmektedir. Koleksiyon oluştururken çocuklar hem sabretmeyi öğrenecek hem de elde ettikleri arabalar onlar için daha değerli bir hal alacaktır.
Normal standartlarda oyuncak araba fiyatları, tercih edilen marka, model, animasyon karakteri ise popülerliği, mekanik yapısı, çizgi film karakteri ise popülerliği gibi birçok noktada değişiklik göstermektedir. Başka bir tabir ile kreş çağındaki çocukların yaşlarına göre üretilmiş olan hareketsiz ve güçlü bir mekanik yapıya sahip olmayan araç ile çocuklara hatta yetişkinlere bile hitap eden Disney car serisinin fiyatları arasında büyük farklar söz konusudur. Arabalar serisinin araçları 20+ değişmektedir. Arabaların fiyatları sahip oldukları özelliklere göre değişiklik gösterdiği için belirli bir fiyat söylemek yanlış olacaktır. Fakat Teknosa mağazaları ve Teknosa.com oyuncak arabalar konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.


Disney Cars filmi oyuncak araba karakterleri


Her serisinde tam anlamı ile beklenilen ilgiyi elde eden arabalar filminin birden fazla karakteri bulunmaktadır. Bütün karakterlerin ortak özelliği hepsinin bir şekilde Şimşek McQueen ile bağlantısının olmasıdır.
Topper deckington III, Londra'nın Petroldilly Sirki önünden geçmekte olan iç hatlarda da çalışan klasik çift katlı İngiliz kökenli gezi otobüsüdür. Prens Wheeliam, sıkı bir yarış meraklısı olarak bilinmektedir. Nigel Gearsley ve Lewis Hamilton da yarış meraklısı olarak filmde boy göstermektedir.
Kraliçe, Prens Wheeliam'ın annesidir. Kraliçe İngiliz zarafetinin ve saltanatının temsilcisi rolü ile baş göstermenin yanı sıra araba yarışlarına da ilgi duyan bir karaktere sahiptir. Chauncy Fares, siyahi taksidir. Londra'nın caddelerini, sokaklarını ve kestirmelerini en iyi bilen taksidir. Çavuş Highgear, kraliçenin sarayının muhafız kadrosunda yer alan bir üyedir. Buckingham sarayında muhafız olan Çavuş Highgear ayı tüyünden olan şapkası ve kırmızı üniforması ile saray önünde nöbet tutmaktadır. Red itfaiye duygusal, yardımsever, düşünceli bir karaktere sahiptir. Diğer karakterlere göre daha çok dikkat çekmesin de ki en büyük etken en başlarda ana karakter olan Şimşek McQueen'den nefret etmesidir. Daha sonra bu nefret güzel bir dostluğa dönüşmüştür.