Masaüstü Bilgisayar Fiyatları ve Modelleri

Masaüstü Bilgisayar
MARKALAR
FİYAT
Ekran Kartı
RAM
Depolama Kapasitesi
Ekran Çözünürlüğü
HD Türü
İşletim Sistemi Yazılımı
Dahili Hoparlör
HDMI Bağlantısı
Depolama ortamı
İşlemci ailesi
SSD Kapasitesi
Renk
STOK KONUMU
Ekran Boyutu
STOK DURUMU

Masaüstü Bilgisayar için 21 ürün bulundu

Masaüstü Bilgisayarlar

Masaüstü bilgisayarlar bir masada kullanılmak üzere tasarlanmış bilgisayarlardır. Bu bilgisayarlar, donanımların birbirlerine bağlanmasıyla kullanılır. Masaüstü bilgisayarlar desktop pc olarak da adlandırılır.
Masaüstü bilgisayarlar, bilgisayar kasasına bağlanan klavye, fare ve monitör ile birlikte kullanılabilir. Buna ek olarak hoparlör kullanımı da oldukça yaygındır. Bununla birlikte kasa içerisinde kullanılan birçok parça vardır. Bu parçalar, masaüstü bilgisayar satın alınırken temin edilebileceği gibi sonradan da toplanılabilir. Ayrıca bilgisayar kullanıcıları kendi tercihlerine uygun olarak başka bir parça alıp onu da kullanabilirler. Bundan dolayı masaüstü bilgisayarlar kişiselleştirilebilir.

Masaüstü bilgisayar markaları

Masaüstü PC üretimi yapan birçok marka vardır. Teknosa.com'un masaüstü bilgisayar kategorisinde çeşitli markalar ve modeller detaylı olarak incelenebilir. Apple ve HP gibi büyük markalardan Casper ve Lenovo gibi daha uygun fiyatlı markalara kadar birçok seçenek Teknosa.com Bilgisayar kategorisinde kullanıcılara sunulmaktadır.

Masaüstü bilgisayar parçaları

Masaüstü bilgisayar parçaları, masaüstü bilgisayarın kullanılmasını sağlayan veya kolaylaştıran parçalardır. Klavye ve fare gibi parçalar dışında bilgisayarı donanımsal olarak güçlendiren parçalar da vardır. Bu parçalara aynı zamanda donanım da denilmektedir.

Bilgisayar donanımlarının en önemlisi ana karttır. Çünkü diğer bütün donanımlar ana karta bağlıdır. Ana kart, diğer donanımların birbirleriyle iletişim hâlinde olmalarını sağlar. Bunun dışında işlemci, RAM, sabit disk gibi parçalar da bilgisayar kullanımı için olmazsa olmazlardır. Ekran kartı, ses kartı, CD/DVD-ROM gibi parçalar da bilgisayara ek özellikler getirmektedirler. Bilgisayarın donanımsal özellikleri bu parçalara göre şekillendiği için masaüstü bilgisayar fiyatlarını doğrudan etkilemektedirler.

En uygun fiyatlı masaüstü bilgisayarlar

Masaüstü bilgisayar kategorisinde farklı özellikler taşıyan birçok bilgisayar, çok geniş fiyat aralıklarında Teknosa'da kullanıcılara sunulur. Üstelik Teknosa'da en güncel bilgisayarlar satılmaktadır. Casper, Lenovo, HP gibi Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarlarla Windows deneyimi yaşanılabileceği gibi Apple bilgisayarlarıyla macOS işletim sistemi de tecrübe edilebilir. Yerli üretim olan Casper bilgisayarlarının diğer masaüstü bilgisayarlara göre daha uygun olduğu söylenebilir.
Apple iMac ise özgün tasarımlarından dolayı diğer masaüstü bilgisayarlara göre biraz daha yüksek fiyatlıdır. Görselliğe oldukça fazla önem veren bu bilgisayarlarda güçlü işlemciler ve ekran kartları sayesinde görsel efektler ve 3D grafikler çok kaliteli bir şekilde ekrana yansımaktadır. Bunun yanında bu bilgisayarlar 4K çözünürlüğe sahip olan nadir bilgisayarlardandır. Özellikle Apple iMac'in kendi özgün monitörü, Final Cut Pro gibi uygulamalarla çalışırken oldukça kullanışlı olmaktadır.