text.skipToContent text.skipToNavigation

Dijital Video Kamera

Dijital Video Kamera
STOK DURUMU
MARKALAR
FİYAT

Dijital Video Kamera için 4 ürün bulundu

%32 1.399 TL 949 TL
%24 4.999 TL 3.799 TL
%24 4.999 TL 3.799 TL

Video Kamera Çeşitleri

Lens, kamera gövdesi ve görüntü aygıtından oluşan video kaydetme işlemini gören aygıta video kamera denmektedir. Video kameralar birden fazla çeşide, markaya ve modele sahip olabilmektedir. Biri boş diğeri de kaydedilmiş filmi içeren (diğer adıyla alıcı ve verici) iki makaradan oluşan film kamerası bu çeşitlerden biridir.
İlk çıktıkları zamanlarda bu kameralar elle döndürülen bir kol ile çalışmaktaydı. Günümüzde ise teknolojinin gelişiminin etkisi bu kameralarda da gözlenmekte, film kameralarınde refleks vizörler kullanılmaktadır. Görüntüyü yakalayıp bunları dijital veriye çevirerek internet yardımıyla yetkili olan kullanıcılara ulaştıran kamera çeşidine IP kamera denmektedir. Üzerindeki sensörler IP kameraların görüntüyü yakalamasına yardımcı olmaktadır. Çalışması için herhangi bir aparata ihtiyacı olmyan IP kameralar, kablolu ya da kablosuz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Diğer adı el kamerası da olan analog kameralara, Camcorder kamera adı verilmektedir. Camera ve recorder kelimelerinin kısaltması olan camcorder kameralar dilimizde kayıt eden kamera anlamına da gelmektedir. Çoğunlukla vloga çekmekte olan insanların ilgi duyduğu kamera çeşidi olan ve hareket halinde bile kullanılabilen video kamera çeşidine aksiyon kamera denmektedir. Aksiyon kameralar gelişen teknoloji ve içinde bulunduğumuz paylaşım çağında giderek yaygın bir hal almaktadır. Fotoğraf ve video çekim işine hemen hemen herkes kolaylıkla telefonundan ulaşabilse bile telefonların var olma amacı daha kolay haberleşme sağlamaktır.

Video Kamera Modelleri

Video kameralar alınmak istenen kamerada aranan özelliklere göre çeşitlenmekle beraber en sık tercih edilen markaların Canon ve Fujifilm olduğu görülmektedir. Aksiyon kameralarda ise GoPro öncülüğünü korumaya devam etmektedir.
Canon Legria HF R806: El kamerası modelleri arasında önde gelen modellerden birisi olan Legria HF R806, 3 inç ekran boyutuna sahip olmakla beraber 230.000 nokta ekran çözünürlüğünü de barındırmaktadır. Kulaklık, AV ve Mini HDMI girişine sahip olan bu model fiyat performans açısından pek çok alıcının dikkatini çekmektedir.
GoPro Hero 2018: 117 gr ağırlığa ve 1080p çözünürlüğe sahip olan GoPro markasının en yeni aksiyon kamerası. 10 metreye kadar su geçirmezlik özelliği, arttırılabilir hafızası ve wireless özelliği ile kullanıcılarına büyük rahatlık sağlayan bir kamera modeli olmakla birlikte fiyat performans göz önüne alındığında da kullanıcıların tercih edebileceği en iyi modellerden birisidir. Dahili hafızaya ve dahili hoparlör ile mikrofona sahip olan bu model çoğu aksiyon kamerasının aksine olan bu özellikleriyle de tercih edilebilirliğinde ilk sırayı korumaktadır.

Video Kamera Fiyatları

Film kameraları, IP kamera, camcorder kamera ve aksiyon kameraları çeşitlerinden oluşan video kameralar çok geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Hepsi farklı özelliklere sahip olan video kameralar arasında güvenlik amacı ile kullanılan IP kameralar en uygun fiyatlara satın alınmakta bu fiyatları ise el kamerası olarak sayılabilen camcorder kameralar takip etmektedir. En çok satılan film kameraları ve aksiyon kameraları, camcorder kameralara ve IP kameralara oranla daha yüksek fiyatlara sahip olmaktadır. Kullanıcılar kamera çeşitlerini ve fiyat karşılaştırmalarını Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com'dan yapabilmekle birlikte ürünleri detaylıca inceleyerek satın alabilmektedir.