Çay Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Çay Makineleri
MARKALAR
FİYAT
Renk
STOK KONUMU
STOK DURUMU

Çay Makineleri için 25 ürün bulundu

%17 599 TL 499 TL
%27 549,99 TL 399 TL
%30 469,90 TL 329 TL
%31 579 TL 399 TL
%10 499 TL 449 TL
%25 799,90 TL 599 TL
%38 839 TL 519 TL
%41 849 TL 499 TL
%23 299 TL 229 TL
%23 299 TL 229 TL
%15 819 TL 699 TL
ARZUM
%25 799 TL 599 TL
%25 799 TL 599 TL
%13 799 TL 699 TL
%24 449 TL 339 TL
%30 779,90 TL 549 TL

Çay makineleri özellikleri

Çay tiryakileri için birçok farklı marka ve model seçeneği bulunan çay makineleri, kullanım koşulları ve pratiklikleri sayesinde gün geçtikçe mutfaklarda daha fazla yer almaya başladı. Size en uygun olan çay makinesini satın almadan önce, özelliklerini ve kalitesini isteklerinize uygun şekilde seçmeniz daha kararlı bir seçim olacaktır. Çayın su ısıtıcı bölümünün kapasitesinin ve kaç kişi için demleneceğini belirlemeniz çay makinesi seçimine yardımcı olur. Günlük kullanımlarda 0,7 litre kapasiteli bir ısıtıcı yeterli olur. Ama kalabalık ailelerde, yüksek kapasiteye ve su ısıtıcıya sahip olan çay makineleri daha uygun olur. Çayın hem sağlık hem de lezzeti açısından daha dikkatli olanlar için çay makinesinin yapıldığı malzeme büyük önem arz etmektedir. Çay makinelerinin ısıtıcı kısmının plastik olması sağlık açısından tereddüt yaratabilir. Böyle bir durumda cam çay makineleri de bulunmaktadır. Çay makineleri sıcak suyu hazır halde tutma, çay çeşitlerini demleyebilme, çayı hızlı kaynatma ve otomatik kapama vb. birçok özelliğe sahiptir.

Çay makinesi fiyatları

Çay makineleri özelliklerine ve kalitesine göre fiyat farklılıkları gösterirler. Çaycının gücüne, demlik kapasite ölçümlerine, su ısıtıcı kapasitesine, demlik malzemesine, ürün tasarımına, ürün rengine, ürün modeline vb. mevcut özelliklerine göre fiyat belirlemesi yapılmıştır. Arçelik çay makineleri dilediğiniz zaman demlemeniz için zamanlama fonksiyonuna sahip, çayınızın hazır olmasını istediğiniz saati belirleme ve demlenme seçimini bile tercih edebileceğiniz özelliklere sahip çeşitleriyle piyasada bulunur. Bu özellikler sayesinde programlanan zaman dilimlerinde çayınız hazır bir hale gelir. Su kaynadığı zaman taşma yapmayacak, suyun soğumasını engelleyecek, demlik filtresi paslanmaz çelik olan, kireç filtresi bulunan vb. özellik ve kalite durumlarına göre fiyat farklılıkları gözetilmektedir. Piyasaya sunulan her yeni Philips çay makinesi bir önceki modele göre kalite, özellik, içerik, tasarım gibi konularda daha. gelişmiş özelliklere sahip olduğundan fiyatları da değişiklik gösterir. İhtiyacınıza göre sizin için en uygun çay makinesini Teknosa Çay Makinesi kategorisinde bulabilirsiniz.

Çay makinesi markaları ve modelleri

Aradığınız çay makinesi modelini Teknosa'nın sunduğu onlarca farklı çay makinesi modeli arasından seçebilirsiniz. Philips çay makineleri sahip olduğu gelişmiş özellikleri ile en çok tercih edilen markalar arasında. Philips Collection çay makinesi en dikkat çeken modeller arasında yer alıyor. Çay makinesi dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Tefal çay makineleri ise geniş hacimleri, yüksek W gücü değerleriyle kullanıcıların beğenisini topluyor. Tefal Tea Expert cam demlik çay makineleri arasında öne çıkıyor. Çay tiryakilerinin ilk aklına gelen terchlerinden olan Arçelik Tiryaki çay makinesi, Arçelik çay makinesi modelleri arasında yerini alıyor. Hem uygun hem de pratik olsun diyen kullanıcıların tercihleri arasında Sinbo çay makineleri de dikkat çekiyor. Fakir markası bir çok ürün grubunda olduğu gibi çay makinesi grubunda da iddialı ürünleri kullanıcılarına sunuyor. Fakir çay makinesi modelleri geniş hacim ve zengin renk seçeneklerine sahip.

Çay makinesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

İyi demlenmiş ve lezzet açısından tadı iyi tutturulmuş olan çayı tüm çay tiryakileri içmek isteyecektir. Çay demlemek için çay markasının iyi olmasının yanı sıra çay makinesinin de iyi seçilmiş olması gerekir. Çaydanlığın yeterli olmadığı durumlarda çay makinesinin pratiklik ve rahatlık açısından tercih edilmesi kaçınılmaz bir durumdur. İyi bir çay makinesinin su ve demlik haznesinin geniş olması gerekir. Misafir geldiğinde demlik kısmı ve su haznesi bölümünün çabuk bitmemesi gerekir. Paslanmaz çelik ve gizli rezistans olması hemen kireç tutmasını engelleyecektir. Arıtılmış su kullanmanız çay makinenizin uzun ömürlü olması açısından daha uygun olacaktır. Çay makinelerinin su ısıtıcısı olarak da kullanılabilmesi avantaj olabşilmektedir. Çay makinesinin su haznesinde su kalmadığı zaman makinenin otomatik kapanması güvenlik açısından önemlidir.