Apple Watch Series 5 Fiyatları ve Modelleri

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5 için 0 ürün bulundu

Günümüzde Apple, tüm dünyanın en büyük ve bilinir akıllı teknoloji üreticilerinden biri olarak kabul ediliyor. Güçlü donanımları ve olağanüstü tasarımlarıyla piyasanın en önde gelen markalarından olan Apple, giyilebilir teknoloji alanında da lider duruşunu sürdürüyor. Başlarda telefon ve bilgisayarların aksesuarı gibi düşünülen Apple Watch, Beats kulaklıklar ve AirPods gibi giyilebilir teknoloji ürünleri, bugün Apple'ın marka bilinirliğine en çok katkıda bulunan ve satılan ürünler arasında yer alıyor.

Apple Akıllı Saat

apple watch

Apple Watch, kullanıcının bileğine takılan küçük bir giyilebilir teknoloji cihazı olarak tanımlanıyor. İlk versiyonu 2015 yılında kullanıcıların beğenisine sunulan Apple Watch, bugün hala ikonik bir akıllı cihaz olma özelliğini taşıyor. Saat, iPhone ya da MacBook serileri gibi başka bir Apple iOS cihazıyla eşleştirilerek de kullanılabiliyor. Apple Watch saati yapılandırma, arama, mesaj gönderme ve verileri senkronize etme gibi görevler için kullanıldığında yukarıda bahsedilen cihazlarla eşleştirilmesi gerekiyor. Ancak bazı görevler için bağımsız olarak Wi-Fi ağına bağlanabiliyor. Apple Seri 3 ve sonraki LTE donanımlı modelleriyse bağımsız olarak bir mobil ağa bağlanıyor ve ilk kurulumdan sonra bir iPhone ihtiyacı önemli ölçüde azalıyor. Genellikle kasa malzemesi, rengi ve boyutuyla ayırt edilen akıllı saat, özel kordon ve kadranlarıyla birlikte farklı bir saat görüntüsü alabiliyor ve böylece kimi zaman o anki kıyafetinizi tamamlıyor kimi zaman da genel stilinizi yansıtabiliyor.

Apple Watch 5 Özellikleri

Eylül 2019'da piyasaya sürülen Apple Watch Series 5, Apple markasına ait giyilebilir teknoloji ürünlerinden olan akıllı saatin beşinci versiyonu. Kasa tasarımı olarak bir önceki seriye çok benzeyen cihaz, sürekli açık ekran özelliğiyle önceki versiyonlardan ayrılıyor. Her nesil yeni özelliklerle gelişen cihazın Apple Watch 5 versiyonuyla iki yeni özellik kullanıcıların beğenisine sunuluyor: Pusula ve sürekli açık ekran. Tabii bu özelliklere Apple saatler için geliştirilen watchOS 6 işletim sistemiyle birlikte gelen yeniliklerin de eklenmesi gerekiyor. Giyilebilir teknolojinin insan sağlığı da dahil olmak üzere birçok alanda hayatın içinde olduğu dikkate alındığında, Apple Watch 5 özellikleri daha da önemli bir hal alıyor.

Apple Watch 5 44 mm ve Apple Watch 5 40 mm kasa seçenekleri hem kadın hem de erkeklerin bileklerinde oldukça şık duruyor. Büyük saat kullanmayı tercih edenler için önerilen Apple Watch 5 44 mm ve küçük saat sevenlerin tercih ettiği Apple Watch 5 40 mm için alüminyum, paslanmaz çelik, seramik ve titanyum seçenekleri yer alıyor. Türkiye'de alüminyum kasalı versiyonu bulunan cihaz için altın, gümüş ve uzay grisi seçenekleri var. Apple Watch 5 kordon seçenekleri de saatinizi farklı zamanlarda farklı kıyafetlere uygun bir şekilde kullanabilmenizi sağlıyor. Cihazın kasasında bulunan Digital Crown dokunsal titreşimi sayesinde saat üzerinden dokunmatik yüzeyle ilgili yaşanabilecek sorunların önüne geçiliyor. Tuş yukarı aşağı hareket ettirildiğinde ekranda da benzer bir hareket gözleniyor. Saat ekranında seçim yapmak istediğiniz bir yere geldiğinizde yine bu tuşa basmanız yeterli oluyor. Digital Crown tuşuna uzun süreli basıldığında Siri asistanı devreye giriyor ve saate sesli komut verilebiliyor. Gövdenin sol kenarında hoparlör, diğer yüzündeyse kalp hızı sensörü bulunuyor.

Suya ve toza karşı dayanıklılığı yüksek olan saat 50 atmosfer basınca kadar dayanabiliyor. Böylelikle sadece havuz ve denizde değil, dalış yaptığınızda da saatiniz size eşlik edebiliyor ve aktivite kaydı yapmaya devam ediyor. Saat sürekli açık kalabilen LTPO ekran teknolojisiyle de kullanıcılardan tam not alıyor. Bu ekran aktif olmadığınız zamanlarda bile açık kalıyor ve klasik bir saat vazifesi görüyor. Aktif bir kullanım yokken parlaklığın minimum seviyeye inmesi ve açık renkli tonların tamamen karartılması saatin pil ömrünü uzatıyor. Sürekli açık ekran özelliği dilenirse ekran özelliklerinden kapatılabiliyor.Apple Watch 5 Özel Seri

Apple Watch 5 Nike serisi spora gönülden bağlı olanların özellikle tercih ettiği bir seri olarak göze çarpıyor. Nike Run Club uygulamasıyla birlikte mükemmel bir koşu arkadaşı olan saat, fitness hedeflerinizi ileri bir seviyeye taşımanıza yardımcı olacak çok sayıda özelliği sizlerin beğenisine sunuyor. Seriye özel kadranlar ve kayışlar sporcu kimliğinizi öne çıkarıyor.

Teknosa'da Apple Watch 5 serisi saatlerin yanı sıra Apple Watch 5 44 mm kordon ve Apple Watch 5 40 mm kordon seçenekleri de bulunuyor.

Apple Watch 5 Fiyatları

Apple Watch 5 fiyat barajı diğer Apple ürünlerinde olduğu gibi Apple tarafından belirleniyor. İşletim sistemi, ekran ve sensör özellikleri, dayanıklılık kriterleri ve batarya ömrü gibi kriterler göz önüne alınarak belirlenen Apple Watch 5 fiyat seçeneklerine en uygun haliyle Teknosa üzerinden ulaşılabiliyor.

Güvenilir alışverişin adresi olan Teknosa'da Apple Watch 5 44 mm en ucuz fiyat avantajıyla yerini alıyor. Siz de fitness aktivitelerinizi ve sağlığınızla ilgili göstergeleri takip etmek, aktivitelerinizde harcadığınız enerjiyi ve çok daha fazlasını öğrenmek üzere bir Apple Watch 5 sahibi olmak isterseniz Teknosa'yı ziyaret edebilir ve en uygun fiyat avantajıyla dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.