Aksiyon Kamera / Kafa Kamerası Fiyatları ve Modelleri

Aksiyon Kamera
MARKALAR
FİYAT
RAM
HD Türü
Depolama ortamı
RAM
Renk
STOK KONUMU
Ekran Boyutu
STOK DURUMU

Aksiyon Kamera için 12 ürün bulundu

Web'e Özel
Fiyat
Web'e Özel
Fiyat
Tükenmek Üzere
Tükenmek Üzere
Tükenmek Üzere
%22 449 TL 349 TL

Video Kamera Çeşitleri

Lens, kamera gövdesi ve görüntü aygıtından oluşan video kaydetme işlemini gören aygıta video kamera denmektedir. Video kameralar birden fazla çeşide, markaya ve modele sahip olabilmektedir.

Biri boş diğeri de kaydedilmiş filmi içeren (diğer adıyla alıcı ve verici) iki makaradan oluşan film kamerası bu çeşitlerinden biridir. İlk çıktıkları zamanlarda bu kameralar elle döndürülen bir kol ile çalışmaktaydı. Günümüzde ise teknolojinin gelişiminin etkisi bu kameralarda da gözlenmekte, film kameralarında refleks vizörler kullanılmaktadır.

Görüntüyü yakalayıp bunları dijital veriye çevirerek internet yardımıyla yetkili olan kullanıcılara ulaştıran kamera çeşidine IP kamera denmektedir. Üzerindeki sensörler IP kameraların görüntüyü yakalanmasına yardımcı olmaktadır. Çalışması için herhangi bir aparata ihtiyacı olmayan IP kameralar, kablolu ya da kablosuz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Diğer adı el kamerası da olan analog kameralara, Camcorder kamera adı verilmektedir. Camera ve recorder kelimelerinin kısaltması olan camcorder kameralar dilimizde kayıt eden kamera anlamınada gelmektedir.

Çoğunlukla vloga çekmekte olan insanların ilgi duyduğu kamera çeşidi olan ve hareket halinde bile kullanılabilen video kamera çeşidine aksiyon kamera denmektedir. Aksiyon kameralar gelişen teknoloji ve içinde bulunduğumuz paylaşım çağında giderek yaygın bir hal almaktadır. Fotoğraf ve video çekim işine hemen hemen herkes kolaylıkla telefonundan ulaşabilse bile telefonların var olma amacı daha kolay haberleşme sağlamaktır.

Video Kamera Modelleri

Video kameralar alınmak istenen kamerada aranan özelliklere göre çeşitlenmekle beraber en sık tercih edilen markaların Canon ve Fujifilm olduğu görülmektedir. Aksiyon kameralarda ise GoPro öncülüğünü korumaya devam etmektedir.

Canon Legria HF R806: El kamerası modelleri arasında önde gelen modellerden birisi olan Legria HF R806, 3 inç ekran boyutuna sahip olmakla beraber 230.000 nokta ekran çözünürlüğünü de barındırmaktadır. Kulaklık, AV ve Mini HDMI girişine sahip olan bu model fiyat performans açıından pek çok alıcının dikkatini çekmektedir.


Gopro Hero 2018: 117 gr ağırlığa ve 1080p çözünürlüğe sahip olan Gopro markasının en yen aksiyon kamerası. 10 metreye kadar su geçirmezlik özelliği, arttırılabilir hafızası ve wireless özelliği ile kullanıcılarına büyük rahatlık sağlayan bir kamera modeli olmakla birlikte fiyat performans göz önüne alındığında da kullanıcıların tercih edebileceği en iyi modellerden birisidir. Dahili hafızaya ve dahili hoparlör ile mikrofona sahip olan bu model çoğu aksiyon kamerasının aksine olan bu özellikleriyle de tercih edilebilirliğin de ilk sırayı korumaktadır.

Video Kamera Fiyatları

Film kameraları, IP kamera, camcorder kamera ve aksiyon kameraları çeşitlerinden oluşan video kameralar çok geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Hepsi farklı özelliklere sahip olan video kameralar arasında güvenlik amacı ile kullanılan IP kameralar en uygun fiyatlara satın alınmakta bu fiyatları ise el kamerası olarak sayılabilen camcorder kameralar takip etmektedir. En çok satılan film kameraları ve aksiyon kameraları, camcorder kameralara ve IP kameralara oranla daha yüksek fiyatlara sahip olmaktadır.

Kullanıcılar kamera çeşitlerini ve fiyat karşılaştırmalarını Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com'dan yapabilmekte ve ürünleri satın alabilmektedir.


Aksiyon Kamerası


Aksiyon kameraları normal kameralara oranla daha küçük boyutlarda, kolaylıkla taşınabilen hafif tasarımlı geniş açılı lenslere ve yüksek görüntü kalitesine sahip kameralardır. Kullanıcıların kafa bandı ile kafasına takabilme, tripod yardımı ile bir yerlere yerleştirebilme ve sabitleyebilme imkanı bulunmaktadır.

Genellikle VLOG çekimi yapan, motor kullanan, belli başlı sporlarla ilgilenen kullanıcıların tercih ettiği aksiyon kameraları kullanıcıların hayatını kolaylaştırmakta ve daha uzun süreli çekim yapabilme şansı tanımaktadır.

Nasıl Bir Aksiyon Kamerası Tercih Edilmeli

Piyasada kullanıcının bütçesine göre farklı kalitelerde ve özelliklerde aksiyon kameraları bulunmaktadır. Bu kameraların özellikleri iyi bir çekim sağlamak için gerekli belli başlı gereklilikleri içermektedir. Bu özelliklerden bazıları; Batarya performansı, hafıza, çözünürlük, su geçirmez özellik, az ışıkta çekim kalitesi, ses kaydı, FPS ve kullanılan malzeme olarak sıralanabilmektedir.

Batarya performansı: Aksiyon kameralarının en önemli özelliği kullanıcıları ile birlikte seyahat etmeleri ve onlara uzun süreli çekim yapabilme imkanı tanımalarıdır. Aksiyon kamerasının batarya performansı ne kadar yüksekse ve deşarj süresi ne kadar kısaysa kullanıcı kamerasını o kadar uzun süre aktif ve verimli olarak kullanabilecektir. Kullanıcıların, aksiyon kamerası almadan önce ne kadar süre kameralarını şarj etmeden çekim yapmak istediklerini hesaplamaları ve buna göre batarya performansına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Hafıza: Bir aksiyon kamerasında aranan en önemli diğer bir özellikse hafızasıdır. Uzun süreli çekim yapmayı tercih eden kullanıcıların daha yüksek hafızalı bir kamera tercih etmeleri çekim verimliliği için daha doğru olmaktadır. Aksi halde hafıza yeterli gelmeyecek ve çekim yarıda kalmak zorunda olacaktır. Kullanıcıların kameralarının hafızalarını ne kadar aralıklarla boşaltabileceklerini tespit etmeleri ve kamera araştırmasında buna göre bir hafıza seçmeleri daha doğru olacaktır.

Çözünürlük: Kameranın çözünürlüğü bir çekimde olmazsa olmaz özelliklerin belki de en başında gelmektedir. Hiçbir kullanıcı çektiği görüntülerin kalitesiz olmasını tercih etmeyecektir. Bu sebeple aksiyon kameraları Full HD kaliteden 4K Ultra HD kaliteye kadar kullanıcılarına yüksek çözünürlükte birçok farklı seçenek sunmaktadır. 4K Ultra HD aksiyon kameraları diğer aksiyon kameralarına göre daha pahalıdır ancak bu çözünürlükte çekilen görüntülerde bulunan detaylar ve canlı renkler kullanıcı için daha önemli ise kullanıcının tercihi bu yönde olmalıdır.

Su geçirmezlik: Özellikle su altı dalışı yapan veya çekim yaptıkları ortamda su bulunan kullanıcılar alacakları kameranın su geçirmez özellikte olmasına dikkat etmelidirler. Böylece hem kameranın ömrü artmaktadır hem de kullanıcı su ile herhangi bir temasta korku yaşamamaktadır.

Az ışıklı ortamda çekim kalitesi: Neredeyse hiçbir kullanıcı daima yüksek ışıklı bir ortamda bulunamamakta ve çekim yapamamaktadır. Bu sebeple az ışıklı ortamlarda çekim yapan kullanıcıların ışıksız ortamlarda netliğini kaybetmeyen ve görüntü kalitesini düşürmeyen ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir.

Ses kaydetme: Yapılan genelde sadece görüntü içermemekte aynı zamanda sese de sahip olmaktadır. Bu nedenle videoların sesi de en az görüntüsü kadar önem arz etmektedir. Düzgün çekilmiş, görüntü kalitesi yerinde olan bir videonun ses netliği ve kalitesi de aynı oranda iyi olmalıdır. Bu sebeple kullanıcıların aldıkları aksiyon kameralarının mikrofonu iyi olmalı ve sesi iyi bir şekilde kaydedebilmelidir.

FPS: Saniye başına çekilen kare sayısı olarak da bilinen özellik kısaca görüntünün bir saniye içerisindeki değişimini simgeler. Bir aksiyon kamerasının FPS miktarı ne kadar yüksekse çektiği görüntünün kalitesi de o oranda yükselmektedir. Bu yüzden yüksek kaliteli video çekmek isteyen kullanıcılar yüksek FPS değerli kameralara yönelmektedirler.

Kameranın yapıldığı materyaller: Bir aksiyon kamerası ne kadar kaliteli malzemeden yapılırsa kullanım ömrü ve kullanım kalitesi de o kadar iyi olmaktadır. Yapılan malzemenin kalitesi arttıkça kamera fiyatları da artıyor olsa da kullanıcılar kaliteli ve uzun ömürlü bir aksiyon kamerasına sahip olmak için sağlam materyalli kameraları tercih etmektedirler.

Aksiyon Kamerası Fiyatları

Uygun fiyatlı aksiyon kamerası arayan kullanıcılar Preo ve AEE markalı aksiyon kamerası modellerine yönelmekteyken uzun ömürlü ve FPS değeri yüksek, sağlam materyalli aksiyon kamerası arayan kullanıcılar KODAK, SONY ve GoPro markalarının modellerini tercih etmektedirler. Her kullanıcıya ve her çekim türüne göre aksiyon kameraları Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com'dan incelenebilmekte ve satın alınabilmektedir.